30 Ağustos Zafer Bayramı, HSSK Kuruluş Yıldönümü Yüzme Yarışları

Kulübümüzün her yıl düzenlediği, coşku ve heyecan ile kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, HSSK kuruluş yıldönümü yüzme yarışlarına 13 kulüp, 250’den fazla sporcu ile katıldı. Yarışlar sporcular, üyelerimiz ve veliler ile birlikte adeta bir şenlik havasında “Bayramın Ruhuna” uygun bir şekilde kutlandı.

Her yıl üzerine koyarak büyüyen bu tören ve yarışlara katılan sporcu sayıları da artmaya bu yıl da devam etti. Geleneksel hale gelen ve tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz muhteşem kortej yürüyüşümüze misafir takımlarında eksiksiz katılması harika görüntülerin oluşmasını sağladı. Tüm takımlara bu nezakatleri için ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yüzme Federasyonu ile işbirliğimiz sonucunda yarışlar için gelen 18 hakemin yarattığı profesyonel ve disiplin ise tüm üyelerimiz ve katılımcı takımlardan büyük alkış aldı. Bu organizasyon için Yüzme Federasyonundan sağlanan touch-pad sistemi ise sporcuların havuz derecelerinin daha net ve profesyonel olarak belirlenmesine olanak sağladı.

Bir çok renkli görüntüyü bizlere yaşatan Zafer Bayramının 100. Yıl dönümü ve kulüp kuruluş tarihimiz ile bir arada kutlamak ise bizlere çok ayrı bir gurur ve onur kaynağı sağladığının altını özellikle çizmek istiyoruz.

Bu yıl yapılan yarışların ayrı bir önemi ise bundan sonrası için havuz rekorlarımızın kayda geçirilecek olmasıdır. Bu çalışmanın ilk adımlarını da bu yarış ile atmış bulunuyoruz. Tüm sonuçlar bu yarışlar sonrası toplanmış ve en kısa sürede www.hssk.org sitemizden yayınlanacaktır.

30 Ağustos yarışlarında sporcularımızın aldığı en başarılı dereceler kulüp havuz rekorlarımız olarak kayda geçirilecektir. Her sene çıtayı daha da yukarıya taşımak için sporcularımız hedeflerine koşmaya devam edeceklerdir.

Yapılan müsabakalar neticesinde; kulübümüz sporcuları 49 Altın , 30 Gümüş , 22 Bronz madalya kazanmayı başararak bizlere bu anlamlı günde büyük gurur yaşatmış oldular.

Müsabakalara katılan sporcularımızı, antrenörlerimizi kutlar, başarılarının katlanarak artmasını dileriz.