HEYBELİADA SU SPORLARI SPOR KULÜBÜ;

1984 yılında Heybeliada’da kurulan kulübümüz, yelken, yüzme ve sutopu branşlarında çalışmalarına devam etmektedir. Çatısı altında toplanan yüzlerce sporcusu ulusal ve uluslararası müsabakalarda birçok başarı elde etmiştir.

Geçmişten, günümüze uzanan spor yolculuğunda 1200'den fazla yüzücü, 500’ü aşan sutopçu ve 200’e yakın yelkenci yetiştirmiş olan kulübümüz; yelken branşında olimpiyatlara sporcu göndermiş olmanın, sutopu branşında liglere damga vurmanın ve şampiyon yüzücüler yetiştirmenin de haklı gururunu yaşamaktadır.

Kulüp tesislerimiz de, çoğu İstanbul kulübünde olmayan bir olimpik havuz, bir antrenman havuzu (kışın kapalı havuz olarak hizmet vermektedir) ve bir çocuk havuzu, çocuk parkı ile basketbol sahası bulunur. Tesislerimizden sporcularımız, üyelerimiz, misafirlerimiz ile çocuklarımız amaçlarına uygun olarak faydalanmaktadır.

Sırtını kızılçam ormanlarına yaslamış ve Heybeliada değirmen burnu mevki boyunca denize sıfır konumda uzanan tesisimiz yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz doğal bir güzelliğin içinde yer alır.

Çamların altında ve sahilde bulunan dinlenme alanlarımız, üyelerimizin yaz aylarını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri, güneş ve denizden faydalanabilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Tesisimizin bakımı her yıl düzenli olarak gerçekleştirilirken, doğal hayatın korunmasına çok büyük bir özen gösterilmektedir.

Yaz ayları içinde tesisimizde gerçekleştirilen etkinlikler, sergiler, konserler ve dinletilerle üyelerinin yanı sıra ada halkının da sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına hizmet etmeye çalışan kulübümüzde, gençler de unutulmamış; basketbol, voleybol turnuvaları, yüzme ve sutopu müsabakaları ile spor odaklı keyifli zamanlar geçirmektedir.

Tüm yıl boyunca açtığımız konaklamalı ve konaklamasız yüzme, yelken ve sutopu kursları ile kamplarında başarı gösteren sporcuların lisanslı olarak müsabakalara katılımı sağlanmaktadır. Sporcularımız yurt içinde ve dışında yapılan seminer, kamp ve müsabakalara gönderilirken, antrenörlerimizin de gelişimleri de desteklenmektedir.

Kulübümüzün öncelikli amacı; ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği üzere “ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLI” genç nesillerin ve sporcuların yetişmesine katkıda bulunmak, ülkemizi uluslararası yarış ve müsabakalarda başarıyla, örnek teşkil edecek şekilde temsil etmektir.