Şampiyon olan 5 kişilik takım kadrosundan 2 sporcusu henüz 15 yaşında…

Bu yıl kuruluşunun 37. yılını kutlayan Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) yüzlerce başarısı arasına ORC SPORTSBOAT AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU da eklemeyi başardı.

23-29 Ağustos tarihleri arasında Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası’nda HSSK / Quick Sigorta Takımı “Avrupa Şampiyonu” oldu.

5 ülkeden 29 tekne 160 sporcunun katıldığı yarışlarda Dünya ve Avrupa şampiyonu birçok sporcu ile olimpik yarışmaların şampiyonları mücadele etti. Yarışları HSSK / Quick Sigorta Takımı ŞAMPİYON olarak büyük bir başarıya imza atarken yarışların da en genç takımı ünvanını aldı. Takım kadrosunda bulunan 2 sporcusu 15, 1 sporcusu 17, 1 sporcusu 20 ve 1 sporcusu 33 yaşında bulunuyor. Takımın en tecrübeli ismi aynı zamanda kulübümüzün Baş Antrenörü Saruhan Çinay “zorlu bir yarış olacağını biliyorduk ama bizde çok iyi hazırlandık. Takımımızda önemli bir tecrübe edinmiş oldu. Bundan sonrası içinde değişik hedef ve planlamalarımız var” dedi.

Büyük emek harcanan ve yaklaşık iki yıllık profesyonel bir planlamanın ürünü olan bu büyük başarı Türkiye’nin yelken branşında önemli adımlarının ilk sinyalleri olacağına inancımızı da arttırmıştır.

ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonu olan HSSK / Quick Sigorta takım sporcuları:
Sevan Habeş(15), Nayra Dursun(15), Canberk Mete(20), Deniz Topal(17) ve Saruhan Çinay(33).